Nebankovní půjčka vzbuzuje zbytečné obavy

Většina lidí se při představě, že by žádala o nebankovní půjčku, necítí příliš komfortně. Přitom k obavám už dávno není důvod. Od doby, kdy vstoupila v platnost novela Zákona o spotřebitelském úvěru, musí i nebankovní poskytovatelé úvěrů získat licenci od ČNB. A to se nepodaří jen tak někomu.

Chci si půjčit
Žádost o půjčku online
1,000 Kč
200,000 Kč
Chci si půjčit:

Nebankovní půjčka vzbuzuje zbytečné obavy

Poskytovatele nebankovní půjčky si můžete prověřit v registru

Od roku 2017, kdy se trh s nebankovními úvěry díky zpřísnění podmínek pročistil, jsou všechny instituce poskytující bankovní i nebankovní úvěry vedeny ve veřejně dostupném registru ČNB. To žadateli o nebankovní půjčku mimo jiné zaručí, že právě jeho poskytovatel splnil přísná kritéria a může se spolehnout na férový přístup. Na druhou stranu ale i společnosti nabízející nebankovní úvěry musí své klienty prověřovat. Tedy zjišťovat, zda jejich jméno nefiguruje v některém z rejstříků dlužníků.

I nebankovní společnosti si své klienty proklepnou

V mnoha případech jsou ale při posuzování žadatelů mnohem benevolentnější, než banky. Proto nebankovní půjčku mohou získat také:

 • studenti,
 • důchodci,
 • maminky na mateřské,
 • nezaměstnaní,
 • živnostníci,
 • lidé, kteří nevystačí s výplatou,
 • a další.

Tento přístup však klade mnohem větší důraz na odpovědnost žadatelů a jejich objektivní zhodnocení vlastní finanční situace a schopnosti splácet.

Nikdo se vás nebude ptát, na co chcete půjčit

Na druhou stranu mezi hlavní výhodu nebankovních úvěrů patří jejich bezúčelovost. To znamená, že si můžete půjčit opravdu na cokoliv a nemusíte nikomu nic vysvětlovat. Nebankovní půjčka tak jednoduše pomůže, pokud se vám například:

 • rozbije pračka,
 • porouchá automobil,
 • nedopatřením vytopíte sousedy,
 • rozbijete drahý předmět v obchodě a nemáte pojištění,
 • potřebujete peníze na nákup vánočních dárků,
 • chcete vzít rodinu na pořádnou dovolenou.

Sami si jistě najdete spoustu tužeb, které vám nebankovní půjčka může pomoci splnit. Nebojte se zjistit, zda splníte podmínky pro její získání. Většinou stačí pouze vyplnit online formulář a počkat pár minut. Rozhodovat se můžete, podle toho, jaké podmínky vám poskytovatel nebankovní půjčky nabídne.

Online Žádost o půjčku

Co o nás říkají naši klienti

Bezúčelová půjčka se splatností minimálně 12 měsíců, maximálně 84 měsíců s výběrem částek od 10.000 Kč do 100.000 Kč se splátkami od 350 Kč měsíčně. Kdykoli v průběhu splácení můžete půjčku doplatit celou a to bez jakýchkoli sankcí. Zaplatíte úroky jen za dobu, kdy jste půjčku čerpali. Můžete si odložit splátky až na 4 měsíce v případě pracovní neschopnosti, nebo finanční tísně. Od půjčky můžete odstoupit do 14 dnů bez udání důvodu.

Reprezentativní příklad: Výše úvěru 10 000 Kč, roční úroková sazba 14,88 %, RPSN 15,94 %, celkem zaplatíte 10 806 Kč. Jednotlivé po sobě jdoucí měsíční splátky: 957 Kč, 947 Kč, 937 Kč, 926 Kč, 916 Kč, 906 Kč, 895 Kč, 885 Kč, 875 Kč, 864 Kč, 854 Kč a 844 Kč. Splátky a částka, kterou celkem zaplatíte, jsou matematicky zaokrouhleny. Uvedené hodnoty platí za předpokladu čerpání celé výše úvěru okamžitě, bezhotovostně, v plné výši, při výše uvedené úrokové sazbě a bez poplatku, při poskytnutí revolvingového úvěru na období jednoho roku a splacení ve 12 měsíčních splátkách se stejnou výší jistiny. Maximální výše RPSN nepřesáhne 31,73%. Reprezentativní příklad od našeho partnera, společnosti Home Credit a.s. Nejedná se o návrh na uzavření smlouvy.

Důsledky nedodržení závazků. V případě prodlení nebo jiného neplnění povinností z úvěrové smlouvy je oprávnění po vás požadovat smluvní pokuty a jiné sankce vyplývající z úvěrových smluv a úvěrových podmínek jednotlivých poskytovatelů.

Jsme zde, abychom vám pomohli

Naším posláním je poskytovat spolehlivé, nejnovější zprávy a názory.

 • Požádat o půjčku

  Vyplňte online formulář s žádostí o půjčku a peníze můžou být vaše ještě dnes.

  Žádost o půjčku
 • Napište nám

  Nevíte si rady s vyplněním online formuláře? Napište nám.

  Napište nám