Nebankovní půjčka vzbuzuje zbytečné obavy

Většina lidí se při představě, že by žádala o nebankovní půjčku, necítí příliš komfortně. Přitom k obavám už dávno není důvod. Od doby, kdy vstoupila v platnost novela Zákona o spotřebitelském úvěru, musí i nebankovní poskytovatelé úvěrů získat licenci od ČNB. A to se nepodaří jen tak někomu.

Chci si půjčit
Žádost o půjčku online
1,000 Kč
100,000 Kč
Chci si půjčit:

Nebankovní půjčka vzbuzuje zbytečné obavy

Poskytovatele nebankovní půjčky si můžete prověřit v registru

 

Od roku 2017, kdy se trh s nebankovními úvěry díky zpřísnění podmínek pročistil, jsou všechny instituce poskytující bankovní i nebankovní úvěry vedeny ve veřejně dostupném registru ČNB. To žadateli o nebankovní půjčku mimo jiné zaručí, že právě jeho poskytovatel splnil přísná kritéria a může se spolehnout na férový přístup. Na druhou stranu ale i společnosti nabízející nebankovní úvěry musí své klienty prověřovat. Tedy zjišťovat, zda jejich jméno nefiguruje v některém z rejstříků dlužníků.

 

I nebankovní společnosti si své klienty proklepnou

 

V mnoha případech jsou ale při posuzování žadatelů mnohem benevolentnější, než banky. Proto nebankovní půjčku mohou získat také:

 

 • studenti,
 • důchodci,
 • maminky na mateřské,
 • nezaměstnaní,
 • živnostníci,
 • lidé, kteří nevystačí s výplatou,
 • a další.

 

Tento přístup však klade mnohem větší důraz na odpovědnost žadatelů a jejich objektivní zhodnocení vlastní finanční situace a schopnosti splácet.

 

Nikdo se vás nebude ptát, na co chcete půjčit

 

Na druhou stranu mezi hlavní výhodu nebankovních úvěrů patří jejich bezúčelovost. To znamená, že si můžete půjčit opravdu na cokoliv a nemusíte nikomu nic vysvětlovat. Nebankovní půjčka tak jednoduše pomůže, pokud se vám například:

 

 • rozbije pračka,
 • porouchá automobil,
 • nedopatřením vytopíte sousedy,
 • rozbijete drahý předmět v obchodě a nemáte pojištění,
 • potřebujete peníze na nákup vánočních dárků,
 • chcete vzít rodinu na pořádnou dovolenou.

 

Sami si jistě najdete spoustu tužeb, které vám nebankovní půjčka může pomoci splnit. Nebojte se zjistit, zda splníte podmínky pro její získání. Většinou stačí pouze vyplnit online formulář a počkat pár minut. Rozhodovat se můžete, podle toho, jaké podmínky vám poskytovatel nebankovní půjčky nabídne.

Online Žádost o půjčku

Co o nás říkají naši klienti

Bezúčelová půjčka se splatností minimálně 12 měsíců, maximálně 84 měsíců s výběrem částek od 10.000 Kč do 100.000 Kč se splátkami od 198 Kč měsíčně. Kdykoli v průběhu splácení můžete půjčku doplatit celou a to bez jakýchkoli sankcí. Zaplatíte úroky jen za dobu, kdy jste půjčku čerpali. Můžete si odložit splátky až na 4 měsíce v případě pracovní neschopnosti, nebo finanční tísně. Od půjčky můžete odstoupit do 14 dnů bez udání důvodu.

Reprezentativní příklad: Půjčka ve výši 20 000 Kč se splatností 60 měsíců: RPSN 13%, úroková sazba 12,26%, měsíční splátka 479 Kč, celkem zaplatíte 28 740 Kč. ( RPSN = roční procentní sazba nákladů - procetuální údaj, který v sobě zahrnuje naprosto veškeré možné poplatky. více info např. zde ) p.a ( p.a. = Per annum - znamená "za rok" ), Mininální RPSN 9,90%, maximální RPSN 18,85%. Nejedná se o návrh na uzavření smlouvy.

V případě, že se ocitnete v prodlení se splácením jakékoliv Splátky nebo její části, je možné oprávnění Vám účtovat smluvní pokutu ve výši 0,1 % z aktuální výše dlužné Splátky za každý den, který následuje po dni, kdy se Zákazník ocitl v prodlení se splacením Splátky nebo její části, a to až do 30. dne trvajícího prodlení. Přesahuje-li doba Vašeho prodlení s úhradou Splátky nebo její části 30 dnů, ne však více než 60 dnů, je možné oprávnění Vám účtovat smluvní pokutu ve výši 0,1 % z aktuální výše dlužné Splátky za každý den následující po 30. dni do 60. dne trvajícího prodlení. Tyto informace mají pouze informativní charakter, výsledná skutečnost se řídí ustanovením § 122 odst. 2 věty první zákona o spotřebitelském úvěru.

Jsme zde, abychom vám pomohli

Naším posláním je poskytovat spolehlivé, nejnovější zprávy a názory.

 • Požádat o půjčku

  Vyplňte online formulář s žádostí o půjčku a peníze můžou být vaše ještě dnes.

  Žádost o půjčku
 • Napište nám

  Nevíte si rady s vyplněním online formuláře? Napište nám.

  Napište nám